Merde! Pierwszy raz we Francji

Dziś chciałbym Wam pokazać i opowiedzieć o pierwszych wakacjach, których motywem przewodnim oprócz zwiedzania i odpoczynku było wino. Nie będę zanudzał Was etykietami (po prawdzie to ich już nie pamiętam, a z tego wyjazdu zostały mi ze dwie butelki) ale postaram się Was zaczarować miejscami godnymi odwiedzenia nie tylko ze względu na bliskość najznamienitszych winnic. Trasa była ambitna i męcząca ale warta poświęceń. Zapraszam na foto podróż.

Polska akacja - robinia akacjowa

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że akacja to moje ulubione drzewo. Wyszło to podczas przypadkowej rozmowy na zupełnie inny temat. Zapytano mnie dlaczego. Ja z marszu odpowiedziałem, że pięknie kwitnie, że miód akacjowy jest moim ulubionym, że to najlepsze drewno na opał i marzy mi się, by mieć dom do którego droga prowadzi aleją akacji właśnie podobną do tej ze zdjęcia. Rzecz najważniejsza zaś to fakt, że w akacjowych beczkach można przechowywać wina. 

Naked ape - małpa wodna

Istnieje hipoteza, która zakłada, że człowiek (jedyna małpa bez futra) po drodze z drzewa na sawannę miał „epizod” związany ze środowiskiem wodnym. Jest sporo poszlak, które mogą to potwierdzać.

My chcemy grać w zielone…

Dziś chciałbym skupić się na temacie EKO. Jak zwykle trochę faktów i subiektywnych ocen. No ale po kolei.  Ekologia to nauka badająca przyrodę ale utarło się używać tego słowa w stosunku do produktów pochodzących z gospodarstw posiadających certyfikat rolnictwa ekologicznego.

Autor

Witajcie

Mam na imię Piotr. Wino jest moją pasją. Między innymi z tego powodu zdecydowałem się rozpocząć pisanie bloga. Przyczyn mojej publicznej grafomanii jest więcej i część z nich na pewno wyczytacie między wierszami kolejnych wpisów do czego gorąco zachęcam. Będzie mi niezmiernie miło.