Wina, wina, wina dajcie! A jakiego nie pytajcie...

Troszkę to trwało, zanim dotarliśmy do wnętrza butelki. Szczegóły techniczne opakowania może nie są zbyt porywające ale wierzcie mi, że to ważna sprawa. Nie zwlekając zatem przechodzimy do tematu zawartości.

Korek - konieczny czy tradycja

Sposób zamknięcia butelki z winem to ostatni z elementów układanki, która ma ułatwić Wam codzienne wybory przy półkach z butelkami. Kształt flaszki, cena, etykieta, rocznik i na końcu tytułowy korek, który wcale nie musi być z drewna, ba w ogóle może nie być pochodzenia naturalnego. No ale nie będę przynudzał, do rzeczy!

Widziałem orła cień...

Niedawno pisałem o cenach i dziś poniekąd będę kontynuował ten temat ale w trochę innym aspekcie. Nie wiem czy wiecie, ale najdroższa butelka wina na świecie nie była własnością Tomasa Jeffersona, nie przeleżała stu lat pod wodą w ładowniach Titanika, nie pochodzi z nad Żyrondy, nie jest to też szampan ani żadne inne wino z Europy, choć nawiązuje do najszlachetniejszych Bordeaux. Trunek ten powstał na przełomie XX i XXI wieku w Kalifornii. Robert Parker przyznał mu 99 punktów, co pozwala przypuszczać, że jego jakość jest bardzo wysoka.

In vino veritas, in aqua sanitas

Nic bardziej kretyńskiego i trywialnego nie mogłem wymyślić. W winie prawda, w wodzie zdrowie. Wszyscy wiemy, że woda mocna, woda młyny porusza, a wino rozwiązuje język. Jeśli jednak chwilę się nad tym zastanowić… to można na ten temat podyskutować.

Autor

Witajcie

Mam na imię Piotr. Wino jest moją pasją. Między innymi z tego powodu zdecydowałem się rozpocząć pisanie bloga. Przyczyn mojej publicznej grafomanii jest więcej i część z nich na pewno wyczytacie między wierszami kolejnych wpisów do czego gorąco zachęcam. Będzie mi niezmiernie miło.